ABANT GÖLÜ ve CAM TERAS FARKI ! 3*BAĞLARSARAYI KONAKLAMA FARKI İLE !

1. Gün:

Akşam saat 21:30’da Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 21:40 Bostanlı İskele önü, 21:50 Karşıyaka Acenta önü, 22:00’da Girne Yunuslar Mavikule, 22:05 Girne Tatilbudur önü, 22:10 Girne MC Donald’s Karşısı, 22:30 Üçyol Pizza Pizza, 22:35 Susuz Dede Durak, 22:40 Üçkuyular Opet önü, 23:00 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuz başlıyor. Akhisar-Susurluk, Bursa üzerinden Bolu’ya gitmek üzere rehberimizin programımız hakkında yapacağı bilgilendirme amaçlı anlatımlarıyla yola çıkıyoruz.

Sabah yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kıyısında yürüyüş yapabilir, dileyenler ise atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Cam Teras’a gidiyoruz. 80 metre yüksekte inşa edilen cam teras, 75 ton ağırlığı kaldırabilecek güce sahip olsa da şu an için 30 kişilik gruplar halinde hizmet veriyor. Sonrasında Unesco tarafından Dünya miras listesine alınan Safranbolu’ya varıyoruz. Üç seyir terasından biri olan, eskiden namazgâh olarak kullanılan Hıdırlık Tepesi ile gezimize başlıyoruz. Buradan Türk ve Rum mahallelerini panoramik olarak seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından otobüsümüzle eski Safranbolu şehir meydanına geliyor ve aracımızdan inerek rehberimiz eşliğinde tarihi sokaklarda kaybolarak Safranbolu’yu keşfe çıkıyoruz. Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından yaptırılan, günümüzde faal olarak kullanılan tarihi Cinci Hoca Hamamı’nı görüp, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ne yürüyoruz. Avlusunda bulunan Güneş saati hakkında bilgi aldıktan sonra, Yemeniciler Arastasını gezerek, rehberimiz tarafından Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından yemenicilik hakkında bilgilendiriliyoruz. Demirciler Çarşısı’ndan geçerken, demirci ustalarından bir tanesine misafir oluyoruz ve bu zor mesleği biraz daha yakından tanıyıp Akçasu Kanyonu’nu fotoğraflıyoruz. Ardından İzzet Mehmet Paşa Camii’ni görüp, Haremlik-Selamlık olarak inşa edilmiş ve Osmanlı Dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Kaymakamlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Cinci Hoca Hanı’nı dışarıdan görüp Meşhur Safranbolu lokum alışverişimizi de yaptıktan sonra vereceğimiz çarşı alışveriş molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.SAFRANBOLU


2. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gidiyoruz.1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 tane heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor muhteşem florasının fotoğraflarını çekiyoruz. Yedigöller Milli Parkı’ndan sonra İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz ve bir daha ki LABELLA TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR VE OTELE DAİR BİLGİLER:

Bağlar Saray Otel, misafirlerine özel olarak “en seçkin” lezzetleri bünyesinde hizmet veren şık ve zarif restoran ve barında sergilerken , özel organizasyonlara da ev sahipliği yaparak birçok farklı alternatifler sunmaktadır. Otelde yaşayacağınız keyifli anlar ve sunulan üstün hizmet; ekibimin güvencesi altındadır.

Ana Restoranda sunulan açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği seçenekleri, ahşabın özenle kullanıldığı muhteşem bir dekorasyon ve kaliteli sunumu ile size özel bir yemek keyfi yaşatacak. Amerikan bar arkadaşlarınızla hoşça sohbet ederek günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz hoş bir ayrıcalıktır. Özellikle sıcak yaz akşamlarınıza serin bir alternatif sunan havuzlu bahçe; canlı müzik eşliğinde zengin mutfağın seçkin damat tatlarını sizlere sunmaktadır.

Oda Özellikleri

Safranbolu Bağlar Saray Otel 39 adet standart, 3 adet Süit oda olmak üzere toplam 42 oda ve 120 yatak kapasitesine sahiptir. Odalarda rahatınız için halı kaplı zemin, geniş bir banyo ve 24 saat sıcak suyun dışında saç kurutma makinesi, minibar, dış hat telefon ve televizyon standart olarak bulunmaktadır.

Otelin ahşabın özgünce kullanıldığı odalarında misafirlerin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylar ile konuklarına kaliteli hizmet ve konfor sunmaktadır. Sıcak dekorasyona sahip odalar, modern mimariyi tarihi doku ile birleştiren yapısı ile konukların ihtiyaçlarını karşılamaktadır

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*1 Gece Hotel Konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Labella Tur yol ikramları

*Labella Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Yedigöller Dolmuş ücreti 40 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  *Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

  *07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

  *Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  *Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

  *Müze kart almanız önerilir. TÜRSAB İZMİR ofisinden 40 TL karşılığında temin edebilirsiniz.18 yaş altı Çocuklar, 65 Yaş ve üstü TC vatandaşları, Gaziler, Şehit ve Gazilerin eş ve çocukları Müzelere Ücretsiz girme Hakkına sahiptir.

  *Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir

  . Kalkış Yerleri:

  MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (21:30)

  BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (21:40)

  KARŞIYAKA LABELLA TUR ACENTA ÖNÜ (21:40)

  GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (22:00)

  ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (22:00)

  GİRNE TATİL BUDUR ÖNÜ (22:05)

  GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (22:10)

  ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (22:10)

  BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (22:30)

  SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (22:35)

  Tur Hareket Tarihleri: 23 Mart • 06, 27 Nisan • 04, 25 Mayıs • 08 Haziran • 31 Ağustos • 21 Eylül • 19 Ekim • 09 Kasım • 07 Aralık

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri