Tarih kokan toprakları keşfedin!

1. Gün: İZMİR-ÇANAKKALE

Sabah saat 06.00 Üçkuyular Opet, 06.10 Susuz Dede Durağı, 06:15 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası önü, 06.30 Bornova E.Ü.H Önü, 06:45 Girne Mc Donalds önü, 06:50 Girne Tatil Budur Karşısı, 07:00 Karşıyaka LABELLATUR önü, 07:05 Girne Yunuslar Mavi Kule, 07:10 Bostanlı İskele, 07:20 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından bir tarafı Edremit körfezi, karşısında Midilli Adası, bir diğer tarafının da Çanakkale Boğazı’nın olduğu eşsiz manzarasıyla Anadolu’nun ilk felsefe merkezi Asoss’u ziyaret ediyoruz. Antik tiyatro, Murat Hüdavendigar Camii, Osmanlı kale kalıntıları ve kale surları, Athena Tapınağı, gezdikten sonra asıl şehrin yerleştiği, Behramkale Köyü’nü gezerek öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Yemek molasının ardından Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz. Çanakkale Merkezde Çanakkale Deniz Müzesi, Nusret Mayın Gemisi Kopyası, Çimenlik Kalesi, Saat Kulesi, Aynalı Çarşı, Truva Filminde Kullanılan Truva Atı gibi ziyaret noktalarını da gezerek günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 3*Çanak Hotel


2. Gün: ÇANAKKALE-İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Çanakkale feribot iskelesinden hareket ediyor, otobüsümüzle feribota binerek yarım saatlik bir yolculuğun ardından, Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyoruz. şehitlik gezimize başlıyoruz. İlk göreceğimiz yerler Kilitbahir Kalesi, Rumeli Namazgah Tabyası ve Rumeli Hamidiye Tabyası panoramik olarak görüldükten sonra, Rumeli Mecidiye Tabyası’nda, kahraman gazimiz Havran’ın Manastır Köyü’nden Seyid Onbaşı ve 18 Mart Deniz Savunma Muharebesi Zaferi’nin bütün detaylarını rehberimizden dinleyeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından otobüsümüz ile devam ederek yolumuz üzerinde yer alan Soğanlıdere Şehitliği ve 1969 şehidimizin yattığı Şahindere Sahra Hastanesi Şehitliği’ni göreceğiz. Buradaki anlamlı ziyaretimiz sonrasında şehitlerimiz için yapılmış olan en büyük anıta gidiyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi (Abide-i Hürriyet) ziyaretimizde 60.000 askerimizin isimlerinin yazılı olduğu sembolik mezarlığı ve bu alanda yer alan tüm ziyaret noktalarını tamamladıktan sonra otobüsümüz ile buluşup güzergâhımıza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Morto Koyu, Fransız Mezarlığı’nı görerek Sed-ül Bahir’e ulaşıyoruz. Burada rehberimizden, bir kıta komutanı olmasına karşın, 25 Nisan günü 63 askerle boğaz girişini, 2800 askere karşı koruyan Yahya Çavuş’un hikâyesini dinleyerek Şehitliği, Hellas Anıtı’nı ve kaleyi ziyaret edeceğiz. Alçıtepe’de alacağımız yemek sonrası ANZAC Koyu, Arıburnu Yarları, Sfenksler, Nort Beach, ardından panoramik olarak Anzac Mezarlığı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve sonrasında Çanakkale Savaşlarında cansiperhane şekilde düşman üzerine geri dönmeyi asla düşünmeden giden, neredeyse askerlerin tamamının şehit olduğu 57. Alay Şehitliği’ne ulaşıyoruz. Burada Kesikdere Şehitliğini de gördükten sonra Kılıçbayırı ve Anafartalar Ovası’nı panoramik olarak görüp, metrekaresine 6000 merminin düştüğü, tek bir tepede 21.000 insanın hayatını kaybettiği, mermilerin havada çarpışabildiği ve Çanakkale Savaşlarının dönüm noktası olup, Mustafa Kemal’in bize özgürlüğümüzü yeniden verdiği yere; Conkbayırı’na gidiyoruz. Burada Yeni Zelanda Anıtı, Mustafa Kemal’in Saatinin Parçalandığı Yer, Nazif Çakmak Anıtı, Mustafa Kemal’in Gözetleme Yeri gibi çok önemli yerleri de görerek, Çanakkale Şehitlik gezimizi bitirip, vereceğimiz gerekli molalarımızın ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki Labella Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*3*Hotelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Labella Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Çanakkale-Eceabat gemi geçişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  *Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

  *07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler. * Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  *Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

  *Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

  *Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.

  Kalkış Yerleri:

  ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (06:00)

  SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (06:10)

  ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (06:15)

  BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (06:40)

  GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (07:00)

  GİRNE TATİL BUDUR KARŞISI (07:05)

  KARŞIYAKA LABELLA TUR ACENTA ÖNÜ (07:10)

  GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (07:15)

  BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (07:20)

  MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (07:30)

  Tur Hareket Tarihleri: 24, 31 Mart • 12, 19, 26 Mayıs • 22 Eylül • 06, 20 Ekim

   

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri