Kuzuluk Termal Hotel Hakkında Genel Bilgiler

Otel Bilgisi

Kuzuluk Kaplıcalarının Bizans döneminden günümüze kadar tedavi amacı ile kullanıldığı bilinmektedir. Anadolu'nun fethi ile Türkmenler'in yerleştiği bu bölge kervan yolunun geçmesiyle tarih boyu işlerliğini ve önemini korumuştur. 1994 yılında İhlas Holding'in kaplıcaların işletmesini almasıyla başlayan süreçte devre mülk kaplıca evleri tesisleri kurulmuş ve 2004 yılı içerisinde de Kuzuluk Termal Otel hizmete girmiştir. 


Sakarya'nın Akyazı ilçesine bağlı doğası ve termal suyu ile ünlü Kuzuluk beldesinde hizmete giren otel gençleşmek ve sağlık kazanmak için ideal bir ortamdır. Kaplıca sularından dilerseniz evinizde, dilerseniz de konuklarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan termal havuzlarda yararlanabilirsiniz.
 

Otel Özellikleri

 • Geleneksel Türk ve dünya mutfağının farklı lezzetlerini bir arada tadabileceğiniz restaurantlar, siz değerli müşterilerine eşsiz bir yemek zevki sunmaktadır.

 • Şirket içi eğitim, seminer veya özel konferanslarınız için ev sahipliğine hazır olan otelde, teknik açıdan tam donanımlı 3 adet toplantı salonu bulunmaktadır.

 • Otel içerisinde TV salonu, masa tenisi, ücretsiz wireless, çocuk için mini clup, otelin karşısında kaplıca evleri ile müşterek kullanılan bay - bayan ayrı 2 adet kaplıca havuzu mevcuttur. Otel çevresinde yürüyüş parkurları, halı saha, basketbol sahası, piknik alanı, eğlence merkezi, alışveriş merkezi, Şelale Kafeterya bulunmaktadır.

 • Kaplıca Suyu Özellikleri: Sodyum bi karbonatlı, klorürlü, karbondioksitli doğal termal şifalı sudur. Kaynak çıkış derecesi 82'dir. Soğutma kuleleri vasıtası ile istifade edebileceğiniz ısıya kadar düşürülmektedir.

 • Kaplıca Suyunun Tedavi Amacıyla Kullanıldığı Hastalıklar: Böbrek taşı rahatsızlıkları, her türlü romatizmal hastalıklar, kireçleme, cilt ve deri rahatsızlıkları, kırık - çıkık sekeleri, kaza sonrası rehabilitasyonu, kan dolaşımı rahatsızlıkları vb.


Oda Özellikleri

  60 standart oda, 3 suit, 1 kral dairesi olmak üzere toplam 64 odalı olup, 140 yatak kapasitesi ile sizlerin hizmetindedir. Tüm odalarda TV, uydu yayını, direkt telefon, özel banyo, saç kurutma makinesi, mini bar, merkezi ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi bulunmaktadır. Suit odalar jakuzili olup tüm odalarda 24 saat boyunca su kullanılmaktadır.


Yakın Merkezler

  Adapazarı Şehir Merkezi - 30 km
  Kocaeli - 75 km
  İstanbul - 175 km
  Sabiha Gökçen Havaalanı - 165 km
  Atatürk Havalimanı - 200 km
  Bolu - 85 km
  Sapanca Gölü - 50 km
  Sünnet Gölü - 60 km
  Abant - 130 km
  Göynük - 80 km
  Mudurnu - 90 km


Konum Bilgisi

Kuzuluk Termal Hotel Akyazı / Sakarya'da bulunmaktadır.

  Çocuklar İçin
  Oda Özellikleri
  Otel Özellikleri
  Spor ve Aktiviteler

Otel Konumu