Kervansaray Termal Hotel Hakkında Genel Bilgiler

Otel Bilgisi

Roma döneminden kalan, Bizans Kraliçesi Thedora'nın güzelliğinin ve gençliğinin sırrını keşfettiği Eski Kaplıca adı altında hizmet veren şifa kaynağı kaplıcayı (Türk Hamamını) bünyesinde barındıran Kervansaray Termal Oteli, 3 dönüm arazi üzerine 1984 yılında kurulmuş Bursa'nın en gözde otellerindendir.

Otel Özellikleri

  • Aradığınız tüm lezzetler, birbirinden farklı ve özel hazırlanmış restaurantlarda sizleri bekliyor. 350 kişi kapasiteli Topaz Restaurant, 500 kişi kapasiteli Bahçe Restaurant, 30 kişi kapasiteli Safir Restaurant, 80 kişi kapasiteli Sedef Restaurant ve terasta 60 kişi kapasiteli A'la Carte Mercan Restaurant hizmetinizdedir.

  • Ayrıca Sedef Bar ve Mercan Bar'da günün yorgunluğunu atmanız için hizmetinizdedir. 

  • Sağlıklı termal bakımı enerjinizi ve gücünüzü maksimuma çıkardığında bu gücü kalıcı bir sağlık ve güzelliğe çevirebilirsiniz. Biraz spor ve egzersiz tatilinizin kazanımlarını yaşamınıza taşır.

  • Otelde bulunan tarihi kaplıca yıllardan beri insanlara şifa kaynağı olmuştur. Eski kaplıca Romalılar döneminden beri kullanılmakta olup, Bursa’nın Osmanlılar tarafından fethinden sonra 1389 tarihinde Murat Hüdavendigar zamanında büyük çaplı bir restorasyon geçirmiş ve otel hizmete açılırken işletme tarafından aslına sadık kalınarak ikinci bir restorasyon yapılmıştır. Kaplıca bayanlar ve erkekler kısmı olarak iki bölümden oluşmaktadır. Termal suyun sıcaklığı 44 C sıcaklıkta bikarbonat, kalsiyum iyonundan zengin oligometalik, hipotonik bir maden suyudur. 

  • Kervansaray Termal Oteli'nde günün yorgunluğunu atabileceğiniz 2 adet yüzme havuzu mevcuttur. Havuzlardan bir tanesi, açık & kapalı olarak yaz-kış 33 C sıcaklıkta termal su ile hizmet vermektedir. Otelin diğer havuzu ise eski kaplıcanın ön bahçesinde sadece yaz aylarında açık havada misafirlerin hizmetindedir.

  • Yaşamınızdaki en özel davet ve kutlamalar, toplantı, seminer ve kongre organizasyonlarınız için Kervansaray Termal Otel 30 kişiden 600 kişiye kadar hizmet verilen salonları ile size profesyonel olanaklar sunmaktadır.


Oda Özellikleri

  • Kervansaray Thermal Hotel, 13 suite, 1 özürlü odası, 9 sigara içilmeyen oda ile toplam 211 oda ve 430 yatak kapasitesi ile iş, tatil veya sağlık amaçlı seyahatlarinizde, modern teknolojinin tüm olanakları ile sizlere evinizin rahatlığını sunmaktadır. Önceliğin rahatınıza verildiği odalar standart verilen hizmetleriyle tüm yorgunluğunuzu alacak.

  • Odalarda balkon, banyo, saç kurutma makinesi, klima, kasa, telefon, TV bulunmaktadır.

Otel Konumu