Hizmet Sözleşmesi

 

LABELLA TURIZM OTEL/ TUR KAYIT HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL KURALLARI

 

TARAFLAR:   LaBella Turizm Seyahat Acentası bu sözleşmede “ Tatilbizde.com”  olarak anılacaktır. Diger taraftan bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayarak hizmeti alan” MÜŞTERİ”olarak anılacaktır.

KONUSU:    Bu sözleşmenin konusu LaBella Turizm Seyahat Acentasının  www.Tatilbizde.com internet sitesi üzerinden teşhirini ve satışını yaptığı nitelikleri ve fiyatları belirtilen hizmetler ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun-Mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkındaki yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

A-Değişiklik Şartları

 

1- Tatilbizde.com üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında Tatilbizde.com ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde  müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet almasından Tatilbizde.com sorumluk kabul etmez.

.

2- Tatilbizde.com tarafından yapılan rezervasyonlardaki değişiklik talepleri, alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Tatilbizde.com'a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır.

 

3- Değişiklik talepleri Tatilbizde.com'un işbirliği yaptığı Tur/Otel yönetimi insiyatifin de olduğundan, gerçekleşmeyen değişiklik taleplerinden Tatilbizde.com'a  itiraz yöneltilemez ve sorumlu tutulamaz.

 

4- İki defa yapılan değişikliklerden sonra talep edilecek değişikliklerde Tatilbizde.com ücret alma yetkisine sahiptir.

B-İptal Şartları

 

1-Tatilbizde.com üzerinden alınan  tüm  hizmetlerin her aşamasında tatilbizde.com ile bağlantıya geçilmek zorundadır. İptal talebi yazılı olarak tatilbizde.com e-mail adresine bildirilmelidir. Aksi  takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumunda Tatilbizde.com sorumluluk  kabul etmez.

.

2- Konaklama ve tur  kayıt başlangıcından sonra  gelen çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı  doğrultusunda değerlendirilip, erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan, Tatilbizde.com'a bu  konuda  bir  ödeme talebi ve/veya itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma  halinde müşteri, Tatilbizde.com tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.

 

3-Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerlidir.

 

4-Tatilbizde.com, tur hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur/Otel bedelinin tamamını , 14-07 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50'sini iade eder. Bunun dışında 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı Tatilbizde.com tarafından iade edilmez.

C-Geçerli  Sartlar

 

1- Tatilbizde.com , gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenta ve müşteri arasında aracı konumdadır. Tatilbizde.com işbirliği yaptığı kuruluşların , tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.

 

2- Grup gezileri en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Grup turları rezervasyonlarında Tatilbizde.com, iradesi  dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya harekat saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentanın benzer turu ile birleştirme hakkına  sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark müşteriden tahsil edilir.

 

3- Tatilbizde.com'da sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İşbirliği yapılan Otel  ve/veya aracı kurumlardan alınarak tatilbizde.com web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özeni gösterir ancak alınan veya talep edilen hizmetin, belirtilen nitelik ve yer müsaitliğini göstermemesinden dolayı Tatilbizde.com sorumlu tutulamaz.

 

4- Tatilbizde.com, verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların, ilgili kuruluşlarca  giderilmesi için gerekli çabayı gösterir ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.

 

5-   a- Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri tatilbizde.com üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

b- Tatilbizde.com'da yer alan konaklama tesisleri  fiyatlarında,  her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır.

c- Gezi turlarında, tur ve otel ücretleri programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Tur bedeli gezi programında belirtilen konaklama, ulaşım rehber gibi hizmetlerin karşılığı olan toplam bedeldir. Ancak bu bedele vergiler dahil olmayıp, havaalanı vergileri veya talep halinde vize harcı vs. ayrıca tahsil edilir. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında vergi oranlarının artması ve/veya yeni vergilerin ihdası halinde farklar müşteriden tahsil edilir. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, müşterinin gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Yurt dışı turlarda gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, harç, vb. kurumsal ödemeler müşteriye aittir.

6- Çocuk İndirimleri

a-Konaklama: Çocuk indirimleri tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-12 yaş arası 1. Çocuk ücretsiz olup, uygulanan indirimler çocukların ebeveynleri ile aynı odada birlikte kalmaları halinde uygulanır.

b-Ulaşım: 0-2 yaş arası bebekler için ilgili ulaşım aracının belirttiği indirim oranları uygulanır.

 

7- Tatilbizde.com kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakilen ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.

 

8- Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden Tatilbizde.com sorumlu tutulamaz.

 

10-Tatilbizde.com gezilerine katılan müşteriler, turlar sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini Tatilbizde.com aracılığı ile satın alabilirler. Müşteriler Tatilbizde.com’dan sigorta poliçesi satın almadıkları takdirde Tatilbizde.com'a hiçbir talep ve sorumluluk yöneltmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt ederler.

 

11- Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda Tatilbizde.com'un herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.

 

12- Gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden Tatilbizde.com sorumlu tutulamaz.

 

13- Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TURSAB Tahkim Kurulu yetkili olup, TURSAB KÜTAHYA ÇIZELGESI Hükümleri  geçerlidir. İhtilaf halinde Tatilbizde.com kayıtları esas alınır.

 

14- YÜRÜRLÜLÜK :Is bu sözleşme Müşterinin www.tatilbizde.com internet sitesinden yukarıda bahsi gecen hizmetleri satın almak için onaylaması ile yürürlüğe girecektir.