ESKİŞEHİR TURU

Sazova Bilim Kültür Parkı-Odun Pazarı -Kent  Park-Gondol Gezisi-Balmumu Müzesi-Şelale Park-Modern Cam Müzesi-Kurtuluş Müzesi

ABACI KONAKLARI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

9.Tur:20-21 Nisan 10.Tur:21-22 Nisan

11.Tur:27-28 Nisan  12.Tur:04-05 Mayıs 13.Tur:11-12 Mayıs(Anneler Günü) 

14.Tur:18-19Mayıs  15.Tur:15-16 Haziran 16.Tur:29-30 Haziran 

17.Tur:06-07 Temmuz  18.Tur:27-28 Temmuz 19.Tur:24-25 Ağustos 

20.Tur:07-08 Eylül   21.Tur:14-15 Eylül   22.Tur:21-22 Eylül  

23.Tur:28-29 Eylül 24.Tur:05-06 Ekim  25.Tur:12-13 Ekim   26.Tur:26-27 Ekim 27.Tur:09-10 Kasım  

28.Tur:23-24 Kasım (Öğretmenler Günü) 29.Tur:07-08 Aralık

1 GECE 2 GÜN

1. Gün:

Sabah saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:50 Bostanlı İskelesi önü, 05:55 Karşıyaka Acenta önü, 06:00 Girne Yunuslar Mavi Kule, 06:05 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 06:10 Girne MC Donald's Karşısı, 06:30 Üçyol Pizza Pizza önü, 06:35Susuz Dede Durağı, 06:40 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 06:55 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı yoldaki uygun bir tesiste aldıktan  sonra Afyon-Kütahya karayolu üzerinden Eskişehire ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Öncelikle Eskişehir’in modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu,  Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü  Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği molasında, Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra Odunpazarı Bölgesi’ne hareket ediyoruz. Eskişehir‘in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı, geleneksel Osmanlı mimarisinin özelliklerini yansıtan tarihi yapıları ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ndedir. Burada, balmumu heykel sergisinin Türkiye'deki ilk örneği olan Balmumu Müzesini, Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni ve Kurtuluş Müzesini ziyaret ediyor ve birbirinden güzel eserleri görüp, fotoğraflıyoruz.  Ardından, 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun Pazarı'nda dolaşarak, her biri birer tarih olan ve geleneksel Osmanlı yaşantısını gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında kendimizi Osmanlı döneminde hissedeceğiz. Akabinde, Odun Pazarı’nda, 16. Yüzyılda inşa edilmiş olan Kurşunlu Külliyesi’ni,  150 yıllık bir geçmişe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ve Eskişehir'in simgesi haline gelmiş Lületaşı Müzesi'ni gezme olanağı buluyoruz. Sonrasında el sanatları ve çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı Atlı Han’da serbest alışveriş molamızı alıyor ve sonrasında otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Odunpazarı bölgesindeki tarihi Abacı Konak Otel.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz ve güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Parka gidiyor, parkı ve çevresini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından, Venedik kanallarını anımsatan Porsuk Çayı'nda yapılacak keyifli bir tekne turu (ekstra) yapıyor ve Sazova Bilim Parkına devam ediyoruz. Eskişehir'in, Sazova Mahallesi’nde, 400 bin metrekare alana kurulu Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nuKorsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve ardından, Eskişehir’den ayrılarak Kütahya’ya hareket ediyoruz.  ‘’Türkiye'nin çini atölyesi’’ olarak bilinen Kütahya’da çini alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrasında, öğle yemeği molası veriyor ve akabinde keyifli bir dönüş yolculuğu sonrasında nadide şehrimiz İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki Labella Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Labella Tur yol ikramları
 • Labella Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Porsuk Tekne ücreti (7 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda LABELLA TUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, LABELLATUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan LABELLATUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda LABELLATUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı LABELLATUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda LABELLATUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.

  Sağlığınızı da gezi süresince HDI SİGORTA AŞ.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri